تاثیر رسالت بر ثروتمندی

این یک امر بسیار طبیعی و درستی است که ما به دنبال پولدار شدن و پول ساختن باشیم. در این بخش در مورد تاثیر رسالت بر ثروتمندی صحبت می‌کنیم.

ولی قبل از هر چیز لازم است تا به یک باور و نگرش مرگبار حمله کنیم و ریشه‌هایش را بخشکانیم. آن باور یا نگرش این است، همیشه در تمام دوران‌ها عده‌ اکثریت هر جامعه دچار این مرض فکری شده‌اند که الان در دوران ما نمی‌شود پول ساخت و پولدار شد. و یا اصلا مگر می‌شود هم مردانه و شرافتمندانه زندگی و هم به ثروت‌های بسیار دست پیدا کرد.

مگر این ظالم‌های زمانه می‌گذارند. مگر این دولت این مسئولان و این فلان و فلان‌ها اجازه کسب و کار  به ما انسان‌های عادی می‌دهند. تا زمانی که این دولت یا این مسئولین یا این فرهنگ ملت و . . . هست نمی‌شود پول ساخت و پولدار شد و هزاران فکر و بهانه و دلایل بی‌مقدار دیگر برای اثبات اینکه نمی‌شود و نمی‌توان پول ساخت.

این درد در تمام عصرها بوده و هست و خواهد بود. تنها راه چاره تغییر این مدل طرز فکر و نگرش و این سبک باورهاست. برای ساختن ثروت و داشتن زندگی با رفاه کامل مالی، اولین کاری که باید انجام داد همین تغییر نگرش، نمی‌شود و نمی‌توانم به طرز فکر و باور، می شود و می‌توانم است

اصلا رسالت چیست؟

توضیح و تعریف رسالت را در ویدیوی قبلی به صورت کامل گفته‌ام ولی در چند جمله باز کل ماجرای رسالت را یادآوری می‌کنم.

کشف رسالت یعنی اینکه با کمک ‌گرفتن از تکنیک های خاص، طرح‌های وجودی خود را بشناسیم و با استفاده از نکات قوت جسم و ذهن و روحی خود و با در نظر گرفتن نکات ضعف جسم و ذهن‌مان بهترین شغلی که برایمان پول ساز و لذت‌بخش است را انتخاب کنیم تا هم خودمان از انجام آن کار لذت ببریم و هم خدمتی با کیفیت و خوب به دنیا و جامعه ارائه دهیم.

به این دلایل رسالت ثروتمندت می کند

منطقی‌ترین راه برای اثبات اینکه رسالت می‌تواند کمک کند تا به ثروت‌های بزرگ مالی دست‌ پیدا کنیم این است که اول بدانیم چه عواملی باعث موفقیت کسب و کارها می‌شوند.

بدون شک هیچ اتفاقی تک علتی نیست و من هم نمی‌خواهم این را بگویم که کشف رسالت به تنهایی عامل ثروتمندی است. ولی ایمان دارم که مهم ترین و مهم‌ترین عامل ثروت و پولدار شدن از کشف رسالت شخصی شروع می‌شود.

مهم ترین عواملی که باعث موفقیت کسب و کارها است را در زیر نام می‌برم و تمام موارد زیر به خوبی و با شدت تمام در شغلی که با رسالت شخصی پیدا می‌کنیم فعال خواهد بود.

  • مهم بودن و اهمیت موضوع شغل
  • علاقه و اشتیاق
  • همسو بودن با دردهای زندگی
  • میل و پشتکار
  • متمرکز بودن
  • خلاقیت و نوآوری
  • و . . .

تک تک موارد بالا را با مثال در ویدیوی بالا توضیح داده‌ام

نکته طلایی

مهم نیست که کدام شغل و کدام کسب وکار را داشته باشی. شاید یک آرایشگر، دکتر، خیاط، ورزشکار، دزد، کمدین ( دلغک ) یا صاحب هر شغل دیگری باشی، این مهم نیست که اسم شغلت چیت. تنها زمانی به ثروت‌های بزرگ خواهی رسید که بهترین خودت باشی و پیگیر کسب‌کار خودت باشی و بزرگش کنی و مدام کیفیت کارت را بالا ببری.

توصیه مهم

دوست عزیزی که این مقاله را تا اینجا مطالعه کرده‌ای، یک بار دیگر به شما توصیه می‌کنم که حتما حتما پیگیر رسالت خود باشی و پیدایش کنی. تا زمانی که رسالت زندگی خود و چرایی زنده بودن را درک نکرده‌ای و تا زمانی که موافق با رسالتت زندگی نکنی هیچگاه لذت زندگی حقیقی را تجربه نخواهی کرد و فقط خواهی بود.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

امیر اتابکی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *