رسالت زندگی چیست؟

خواست خدا همان رسالت زندگی است. بارها و بارها شنیده‌ایم که اگر به خدا ایمان داشته باشی و از راه حق منحرف نشوی و به حرف خدا گوش بدهی تو را به بهشت می‌برد و زندگی خوبی بهت می‌دهد، ولی هیچوقت درک نکردیم که واقعا منظور از این حرف‌ها چیست و نتوانستیم از قدرت خالق برای ساختن زندگی خود کمک بگیریم.

در ویدیو بالا به صورت کامل موضوع رسالت زندگی (‌ماموریت زندگی، خواست خدا ) را توضیح دادم و در این محتوای نوشتاری می‌خواهم خلاصه‌ای از مطالب ویدیوی بالا را ذکر کنم. حالا که از رسالت قرار است صحبت کنیم بهتر است اشاره‌ای به رسالت خودمان یعنی آتابای مکتبی داشته باشیم.

رسالت زندگی ما در چند جمله

ما در این مکتب سعی داریم با درک و آموزش خودشناسی یعنی شناختن طبیعت انسانی خود و توانایی‌های جسمی و ذهنی و روحی و همچنین درک دنیا و قوانین حاکم بر موفقیت و قوانین حاکم بر زندگی یا همان جهان‌بینی و شناخت باورها و طرز فکر و نگرش و یادگیری چگونگی اصلاح باورها و افکار، به هموطنان عزیز کمک کنیم تا زندگی دلخواه خود را خلق کنند.

 • خودشناسی: شناختن قدرت‌ها و توانایی‌ها و حتی ضعف و ناتوانی‌های جسمی و ذهنی
 • جهان‌بینی: شناخت و درک قوانین حاکم بر زندگی و موفقیت و خلق آرزوها
 • شستشوی مغزی: درک باورها و نگرش و طرز فکر و یادگیری چگونگی ثبت اطلاعات در مغز و تغییر طرز فکر و باورها

دوره کشف رسالت زندگی

آیا رسیدن به خودشناسی خیلی سخته؟

شاید زمانی یعنی چند ده سال پیش و سال‌های قبل آن صحبت در مورد رسالت بحث بسیار پیچیده و سنگینی برای اکثریت انسان‌ها بوده ولی در این عصر و در این دوران این مسائل خیلی واضح‌تر و راحتر شده و انسان این دوره و زمانه به حدی پیشرفت ذهنی و درکی از دنیای پیرامون و از خود پیدا کرده که با کمی آموزش به راحتی می‌تواند به خودشناسی نسبی برسد.

تعریف ساده و روان رسالت زندگی

اعتقاد من این است که وقتی می‌توانی کاری را به سبک درس‌تر و کارآمدتر انجام دهی دیگر نیازی نیست که خود را درگیر کارهای کم تاثیر و کم اهمیت بکنی، می‌خواهم بگویم توضیح رسالت رو من با تمام تمرکز و با تمام وجود در ویدیوی بالا توضیح داده‌ام و الان که می‌خواهم همین موضوع را در قالب کلمات پیاده کنم برایم قابل پذیرش نیست. ولی در چند جمله معنی رسالت را می‌نویسم.

رسالت به صورت کلی و ریشه‌ای به این گفته می‌شود که ما دو مدل طرح در وجود خود داریم

طرح و ماموریت و اطلاعاتی که به صورت غریزی زمان تولد به ما توسط طبیعت داده شده

طرح و ماموریت و ذهنیتی که طی زندگی چندین ساله خود دوباره از طبیعت و محیط و تجربه‌های زندگی کسب کرده‌ایم

در ویدیوی بالا این موضوعات را باز کرده‌ایم و در دوره کشف رسالت به صورت کامل و متفاوت موضوع رسالت زندگی را آموزش داده‌ایم

با پیدا کردن رسالت زندگی به چه چیزی می‌رسیم؟

افرادی که رسالت زندگی خود را پیدا می‌کنند به مرحله حقیقی زندگی وارد می شوند که در آن می‌توانند به صورت حقیقی زندگی کنند. فردی که خود و زندگی و دنیا را درک کند به صورت کاملا عملی به یک خدای کوچک (‌یاری‌تانری ) تبدیل شده و خلق می‌کند هرآنچه که می‌خواهد.

 

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

امیر اتابکی وب‌سایت

‫2 نظر

 • بهروز گفت:

  عالی بود استاد ایشالله به کمک شما بتونم رسالت خودم رو پیدا کنم بزودی
  با این که مدت خیلی کمی هست که باشما آشنا شدم ولی صحبت‌های شما تاثیر خیلی خوبی روی افکار و روانم گذاشته
  سپاس

  • خیلی ممنون و متشکر بهروز جان، خوشحالم که به ما ملحق شدی، البته که کشف رسالت اولین و مهمترین اقدام در مسیر ساختن یک زندگی حرفه‌ای و شیرین است

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *